× بستن تبلیغات

انواع فرش ماشینی

به جرات می توان گفت صنعت فرش جز برترین صنایع ایران است . ومیزان سابقه طولانی آن باعث شده پس از سعی و خطاهای فراوان کیفیت خود را به سطح مطلوبی برساند . یکی از بهترین ها ومعتبرترین برند ، فرش ماشینی کاشان است اما لزوما تنها اسم کاشان ضامن کیفیت نیست شما باید به توجه به ویژگی های مختلف به دنبال فرش اصل باشید ، غیر از فرش کاشان نمونه های معروف دیگری نیز وجود دارد که در ادامه می خواهیم به معرفی آنها بپردازیم .


فرش کاشان
به علت قدمت بالا جز بهترین های ایران است . دراین مدل نیز طرح لچک دارد اما عموما در غالب رنگ های گلی و کرم بافته می شود و به دلیل تبحر بافنده ها می توانید انواع سایز های فرش را در این منطقه داشته باشید . که عموما از پشم مرغوبی بافته می شود .
فرش نایین

 بیشتر طرح لچک و ترنج است و بیشتر از کرک در بافت آن استفاده می شود و استحکام مناسبی دارد . ترکیب رنگی از روشن ومات دارد که آرام بخش و جذابیت دارد اما چون غالبا به علت رنگ های روشن زیاد مورد استفاده عمومی نیست و برای موارد محدود تری مصرف می شود .


فرش ترکمن
به علت نوع اقلیم عموما نقشه ها الهام گرفته از طبیعت است که بیشتر به شکل گل یا طرح های تو در تو بافته شده است رنگ های سفید ، سیاه ، سبز تیره ، لاکی تیره از جمله رنگ های پر کاربرد در این نوع فرش هستند .


قالی تبریز
در این مدل طرح های لچک و ترنج و با رنگ های پژ روشن و نخودی بافته می شود و اشکال مورد استفاده بیشتر شاخ و برگ ، گلدانی ، حیوان ، هراتی ، قاب قرانی و.. است . به علت بافت بسیار ریز این نوع فرش جذابیت منحصر به فردی بخشیده و ودر فرش های ابریشم این مهارت چندین برابر خود نمایی می کند.


فرش کرمان
شهرت شدید این هنر در شهر کرمان بیشتر به خاطر رنگ رزی های موجود است که خود این امر باعث شده تا فرش کرمان در تنوع رنگی بالایی قرار گیرد . و عموما از طرح های در خت و گل استفاده می شود .


در زمینه فرش ماشینی نیز تنوع و تعداد زیاد وجود دارد از جمله شهرهای کاشان ، مشهد ، تبریز ، قم و.. اما شما باید به دنبال بهترین های آن باشید که در مقالات گذشته تفاوت فرش اصل از غیر اصل توضیح داده شده است .

برای خرید فرش ماشینی کاشان با بهترین کیفیت می توانید به سایت زیر مراجعه کنید:

www.barenli.com

نوشته شده در چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397ساعت 19:12 توسط سید سجاد سیدی پور |


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ