× بستن تبلیغات

انواع فرش ماشینی

در هر فروشگاهی تعداد زیادی فرش ماشینی و فرش دستباف وجود دارد . در هنگام خرید عموما افراد به نحوه بافت و سختی های که در این راه بوده فکر می کنند . قبل از خرید باید تفاوت های این دو مدل را بدانید تا با استفاده از دانش موجودتان و با توجه به بودجه مد نظر کالایی با کیفیت تهیه کنید .


ویژگی های فرش دستبافت
از ویژگی های اصلی فرش دستبافت می توان به کیفیت بالای آن اشاره کرد . شما می توانید مطمئن شوید با کوچکترین جزئیات و بیشترین توجه بافته شده است . بهترین مواد برای بافت در آن استفاده می شود ، ارزش آن کار بالاست و می توانید مطمئن باشید که این فرش نوع منحصر به فردی است که به صورت تکی در جهان وجود دارد .


از مزایای مهم فرش دستبافت ، دوام و بسیار تمیز و مرتب بودن به صورتی که گره ها بدون تغییر باقی می مانند . ونکته دیگر اینکه حاشیه کنار فرش بدان دوخته شده و نمای آن را لوکس تر نموده است .


در  پشت فرش دستبافت طرح قالی به وضوح دیده می شود و نقشه یکسان است ، اما در فرش ماشینی بخصوص اگر کیفیت مناسبی نداشته باشد به صورت دقیق مشخص نیست و در نقاطی کاملا مات می باشد .


ویژگی های فرش ماشینی
دستگاه های موجود در کارخانجات باعث شده بتوان هزاران طرح و رنگ را باهم ترکیب کرد و به تنوع بیشماری در این زمینه دست پیدا کرد . در فرش ماشینی طرح ها به تقارن کاملی دست پیدا می کنند که این ویژگی از دسترس انسان خارج است .
 اگربه گره های منظمی که وجود دارد توجه کنید و پشت فرش را لمس کنید زبری خاصی را حس می نمایید . در فرش ماشینی بیشتر از مواد مصنوعی استفاده می شود اما در فرش دستبافت علاوه بر الیاف طبیعی از رنگ های طبیعی و منحصر به فردی استفاده می شود که در طول زمان و شستشو عموما ثابت می ماند .


در فرش ماشینی گره وجود ندارد بلکه به صورت قلابی وجود دارد که  با چسب فرش محافظت می شود و در صورت از بین رفتن چسب فرش دچار از هم گسیختگی می شود .


همانطور که می دانید فرش ماشینی کاشان و فرش دستبافت کاشان جز بهترین ها و قدیمی ترین های ایران هستند . اما در نهایت این شمایید که تصمیم گیرنده نهایی هستید در نتیجه و بالطبع با توجه به مواردی که گفته شد ،کیفیت فرش دستبافت بیشتر از فرش ماشینی است و در نتیجه قیمت فرش ماشینی کمتر است . اما فرش ماشینی نیز مزایایی دارد مثل اینکه برای افرادی که به دنبال طراحی متنوع هستند مناسب می باشد و با بودجه مشخصتان می توانید طیف وسیعی از این قالی را ملاحظه کنید .

 

نوشته شده در سه شنبه 25 ارديبهشت 1397ساعت 16:28 توسط سید سجاد سیدی پور |


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ